مجله آنلاین مگ باز
پاول دورف

پاول دورف: در صورت ادامه فشارها علیه تلگرام همکاری خود را با ایران قطع می‌کنیم

به دنبال اعلام جرم دادستان تهران علیه مدیرعامل تلگرام و ایجاد مشکلات مشابه در روسیه پاول دوروف در کانال شخصی خود نوشت: اتهامات علیه ما در ایران و روسیه اهمیتی ندارد.

همان‌طور که هفته گذشته در خبرها خواندید دادستان تهران از اعلام جرم علیه پاول دورف مدیرعامل تلگرام خبر داد و گفت این پیام‌رسان به رواج فعالیت‌های غیراخلاقی و تروریستی دامن می‌زند آن هم درحالی که تلگرام هر هفته بیش از هزار کانال غیراخلاقی و امنیتی را در ایران مسدود می‌کند.

حالا دورف در کانال شخصی تلگرام خود موضع تلگرام را مشخص کرده است. او در پاسخ به کاربرانی که از او درباره تأثیر اتهامات وارده در ایران و روسیه بر تلگرام و شخص او پرسیده‌اند می‌گوید این اتهامات هیچ تأثیری ندارند!

با این‌که کشور ایران یک فرهنگ و تاریخ غنی دارد و به نظر جای جالبی می‌آید برای من سفر نکردن به این کشور آسان است. من هیچ ارتباطی با این کشور ندارم و می‌توانم با ممنوعیت سفر به این کشور کنار بیایم. این ممنوعیت در مورد روسیه کمی دشوارتر است چرا که نژاد من به این کشور بازمی‌گردد و پدر و مادرم در این کشور زندگی می‌کنند. این‌که نتوانم گهگاه به این کشور سفر کنم عالی نیست اما یک هزینه کوچک است که با توجه به شرایط کنونی باید پرداخت شود.

با این‌که شرایط در ایران روشن‌تر از روسیه به نظر نمی‌رسد اما این کشور در مسیر درستی قرار گرفته و یک چیز برای من روشن است: با وجود مباحثه‌های ادامه‌در در مورد نظارت بر اینترنت، ایران تلگرام را مسدود نمی‌کند و در حال حاضر ۴۰ میلیون ایرانی می‌توانند از طریق سرویس ما به‌صورت ایمن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با این وجود خیلی چیزهای می‌تواند در ایران بهتر شود؛ به طور مثال یک دادستان که با IT دوستانه‌تر رفتار کند! ما امیدواریم روسیه و ایران روزی به آن نقطه برسند که ما و سایر شرکت‌های آی‌تی بتوانیم در آن‌جا دفاتر خود را برپا کنیم. تا آن زمان ما به ارائه خدمات پیام‌رسان ایمن به کاربران ادامه خواهیم داد.

ما اهمیتی نمی‌دهیم اگر کشورهای خاصی علیه ما برای دفاع از حریم شخصی کاربرانمان اعلام جرم کنند چرا که ما در این کشورها به شکل حقوقی حضور نداریم. ما همواره آماده‌ایم تا تمامی ارتباطات شخصی و کاری خود را با این‌گونه مناطق قطع کنیم تا هیچ اهرم فشاری بر ما نداشته باشند. آن‌ها می‌تواند ما در را در سرزمین خود مسدود کنند اما همان‌طور که پیش از این در مورد چین گفته‌ام این‌کار به آن‌ها کمکی نخواهد کرد. به مرور آزادی و حریم شخصی پیروز خواهد شد و آن‌هایی که می‌خواهند به دهه ۱۹۳۰ بازگردند خود را در طرف اشتباه تاریخ خواهند دید.

پیش از این تلگرام اعلام کرده بود با همکاری با ایران چندین سرور CDN خود را برای بهبود سرعت این پیام‌رسان در ایران برپا خواهد کرد و علاوه بر این به‌طور فعال هر ماه هزاران کانال غیراخلاقی و ضدامنیتی ایرانی را مسدود می‌کند. به این ترتیب دورف قصد دارد در صورت ادامه فشارها علیه او این همکاری را قطع کند.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.