مجله آنلاین مگ باز
اسنپ و تپسی

درآمد رانندگان اسنپ و تپسی چقدر است؟

یکی از موارد مورد بحث و البته سوال(از جانب کسانیکه می خواهند تازه کار در اسنپ با تپسی را شروع کنند) میزان درآمد در اسنپ و تپسی است. در این نوشته به بررسی میزان درآمدی که راننده ها می توانند از کار در شرکت های تاکسی اینترنتی/آنلاین مانند اسنپ و تپسی کسب کنند- با بررسی نظرات و تجربه های رانندگان اسنپ و تپسی می پردازیم.

درخصوص میزان درآمد رانندگان اسنپ و تپسی دیدگاه های مختلفی از سوی راننده های اسنپ و تپسی مطرح شده است –مواردیکه در زیر ذکر می شود هم از منابع اینترنتی هم براساس گفتگو با خود رانندگان اسنپ و تپسی گرفته شده اند:

برخی از راننده های اسنپ و تپسی از مبلغ درآمد که پس از کسر کمیسیون شرکت اسنپ و تپسی و هزینه های دیگر بدست می آورند، راضی هستند اما مواردی نیز بوده است که راننده های اسنپ و تپسی گفته اند با توجه به هزینه های استهلاک، بنزین و غیره مبلغ کرایه دریافتی از مسافران اسنپ و تپسی راضی کننده نیست. دراین خصوص می توان این نتیجه را گرفت که درآمد در اسنپ به عمر ماشین، نحوه و الگوی رانندگی راننده اسنپ و اینکه چه زمانی راننده فعالیت می کند(مثلا اگر در زمان اوج سفرها باشد –یعنی صبح های زود یا بعداز ظهرها- قطعا مسافر بیشتری وجود دارد) و دیگر عوامل بستگی دارد و قطعا اگر الگو رانندگی اصولی و مناسبی راننده اسنپ داشته باشد، می تواند درآمد خوبی کسب کند- بواسطه دیگر مزیت هایی که این مدل از تاکسی و مسافرکشی دارد.

نکته دیگر درخصوص درآمد راننده اسنپ و تپسی این است که چون کمیسیون شرکت اسنپ و تپسی از کرایه هر سفر مسافران اسنپ کم می شود، درآمد آنها در هر سفر دقیق مشخص نیست اما مزیت شرکت اسنپ این است که هر یک روز در میان با راننده تسویه می نماید.

ضمن اینکه با توجه به اینکه اسنپ و تپسی همچنان مایل به جذب راننده است، پاداش هایی را برای معرفی یک راننده جدید توسط رانندگان اسنپ و تپسی در نظر گرفته است که از ۲۵ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان متغیر است.

در مجموع از لحاظ میزان درآمد رانندگان اسنپ و تپسی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما طبق نظرات موجود در وبسایت ها و گفتگو با رانندگان اسنپ، بسته به میزان فعالیت و تعداد سفرهایی که هر راننده می رود می تواند تا ماهیانه ۴ میلیون تومان (اسنپ معمولی و نه اسنپ VIP) درآمد داشته باشد. در واقع در شهری مانند تهران یک راننده اسنپ یا تپسی با حدود ۱۰ سفر(یا ۱۰ مسیر) در روز می تواند میانگین درآمد روزانه ۱۰۰ هزار تومان داشته باشد- البته همانطور که ذکر شد از این درآمد باید هزینه های بنزین و استهلاک ماشین کم شود که بخش عمده ای از آن به نحوه و الگوی رانندگی راننده اسنپ بستگی دارد.

3 comments

  • با سلام در هردو کار میکنم ولی هیچگونه درآمدی ندارم همش صرف بنرین و تعمیرات میشود اسنپ معمولا پیام می فرستد که از ساعت ۱۲ظهر به ازای چهارتاسرویس مبلغ ۱۲هزارتومان به حسابتان واریز میشود ولی اکنون سه روز است هیچگونه کاربری انجام نشده وفقط حرف میزنند

  • با سلام من حدود ۶ماه هست که در اسنپ فعالیت دارم و صدای دهول از دور خوش است غیر از اینکه بعد شش ماه کار شبانه روزی یک ماشین ال۹۰سالم با یک ماشین قراضه پر سروصدا دارم میرم کنار

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.