مجله آنلاین مگ باز
افراد موفق

قانون اول افراد موفق چیست؟

احتمالا خیلی ها قانون اول نیوتن را شنیده اید: اگر هیچ نیرویی بر جسمی اثر نکند، آن جسم به حرکت یکنواخت خود در راستای خط مستقیم ادامه میدهد؛ اما اگر جسم در ابتدا ساکن باشد، مادام به حالت سکون باقی می ماند.
برداشت تجاری قانون اول نیوتن این است: افراد در حال حرکت، تمایل به حرکت دارند و افراد در حال استراحت تمایل دارند به استراحتشان ادامه بدهند؛ بنابراین آن ها به نیرویی بیرونی نیاز دارند که آن ها را به حرکت دربیاورد و صدالبته که ما خودمان آن نیرو هستیم و با حضور به موقعمان آن را ایجاد میکنیم.
اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنیم، متوجه میشویم آن ها میدانند که گاه هیچ چیز به اندازه حضور خودشان در مکانی خاص و مفید و موثر نیست. در نتیجه، سعی میکنند با حضورشان باعث پیشبرد و جلورفتن کارها شوند. آن ها باور دارند که بسیاری از مسائل را نمیشود با تلفن و پیامک و ایمیل حل کرد و حضور فیزیکی ما در این مسائل میتواند بسیار موثر باشد. البته فقط هم این نیست.
بیشتر ما خبر از بین رفتن و مهاجرت پرندگانی را شنیده ایم که به دلیل سهل انگاری های ما انسان ها به این سرنوشت دچار شده اند. آلودگی هوا، سر و صدای زیاد، افزایش بی رویه ساختمان سازی و کلی اتفاق دیگر باعث پیدایش این موضوع شده است. البته رابطه بین انسان و طبیعت بحثی قدیمی است و تا مدت ها تصور میشد طبیعت با نیروی تنظیم کننده خود، تعرضات انسانی را هضم میکند، اما این روزها با دگرگونی هایی که برای کره زمین ایجاد شده شرایط تغییر کرده است.

افراد موفق
افراد موفق معتمد به خوبی میدانند که باید بخشی از راه حل این ماجرا باشند و از افزودن بر بار مشکلات بکاهند. به همین دلیل آن ها با تبدیل مشکلات به فرصت ها، از تخریب محیط زیست جلوگیری میکنند و برای اینکه خودشان راه حل این موضوع باشند روی پای خودشان می ایستند و در راستای حمایت از طبیعت کاری مفید انجام میدهند؛ حتی آن ها یاد گرفته اند که موانع پیش رو را هم شناسایی کنند.
افراد موفق برای سفر امن و دلخواهشان در جاده پبروزی، موانع راه را شناسایی میکنند تا دچار تصادف و سانحه نشوند. آن ها میدانند که برای پیشرفت در کسب و کار باید از پس موانعی مثل کمال گرایی، بهانه تراشی، تمرکز بر موضوعات منفی و نگرانی بیش از حد بگذرند تا به مقصد دلخواهشان برسند.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.