مجله آنلاین مگ باز
اشتباه در زندگی

۱۰ اشتباه خطرناک که زندگیتان را به فنا می‎برد

بسیاری از ما آموخته ایم که زندگی را بپذیریم و با اشتباه و اتفاقاتش کنار بیابیم، در واقع، در هر بخش از زندگی ما تحمل تحمل ناکردنی های بسیاری ریشه دوانده است. ما روابط ناسالم را تاب می آوریم، مشاغلی را که دوستشان نداریم و آزارمان می دهند تحمل می کنیم و بدتر از همه با زندگی ای خالی از عشق و شور یا سرگرمی کنار می آییم. گویا در جامعه هم این اعتقاد وجود دارد که زندگی سخت است و هیچ کس تا به حال خودش به خواسته هایش نرسیده و برای لذت بردن از هر چیزی باید چیزهای دیگر را فدا کرد! اما در واقع، جهان برای لذت و خوشی ماست و ما نباید در سراسر زندگی به شکلی ملال انگیز سختی بکشیم و با زحمت پیش برویم؛ بلکه باید بهترین خود باشیم و لذت ببربم. هیچ لحظه ای از زندگی را نباید اشتباه و تحمل کرد؛ بلکه باید به بهترین شکل ممکن زندگی را زندگی کرد. حالا نگاهی به این موارد بیندازید و ببینید با کدام یک به اشتباه کنار آمده اید.

زندگی بدون عشق

چگونه می توانیم زندگی بدون عشق و شور و اشتیاق را قبول کنیم؟ بدون عشق، زندگی برای ما راحت نیست؛ از انرژی خالی هستیم و به ندرت شادی واقعی را تجربه می کنیم: همچنین همواره به توانایی ها و انتخاب های خود شک داریم. زندگی کردن با احساسات زنده و در جریان یکی از مهم ترین چیزهایی است که همیشه باید مد نظر قرار دهید، بنابراین سال های عمرتان را همانگونه که دوست دارید و حسی خوب در شما ایجاد می کنند بگذرانید.

روابط مخرب اشتباه

در زندگی شما، روابط مخرب یا فرسوده نباید جایگاهی داشته باشند. شاید در حال حاضر درگیر روابطی هستید که باعث می شوند احساس نارضایتی، بی ارزشی یا خستگی بیش از حد کنید. در این صورت، باید آنها را رها کنید. گاه قطع کردن تمام وابستگی ها و ارتباطات با فردی خاص فوق العاده سخت یا حتی غیرممکن به نظر می رسد؛ زیرا ما در تمام کردن رابطه ها هم نگران صدمه زدن به احساسات دیگران هستیم! اما بیایید از خودتان بپرسید. «خودم را بیشتر دوست دارم با این رابطه را؟» شما مهم ترین فرد زندگی تان هستید و برای اینکه خوشحال و موفق باشید به روابطی نیاز دارید که شما را پرورش دهند و حمایت کنند؛ بنابراین از قانون جذب استفاده کنید تا عشق واقعی تان را پیدا کنید.

آشفتگی و بی نظمی

در این جامعه مصرف گرا، ما به موجوداتی آشفته و بی نظم تبدیل شده ایم! برای گذراندن وقت، خرید می کنیم و با آخرین مد تغییر می کنیم؛ اما بدتر از همه، خرید کردن برای این است که به مشکلاتمان فکر نکنیم. خریدهای ما نتیجه آن است که از آشفتگی های غیر ضروری موجود در مسیرمان لذت می بریم! محیط آشفته در واقع به معنای ذهنی به هم ریخته و آشفته است؛ بنابراین ذهن مشغولتان را کمی آرام کنید تا برای کارهایتان انرژی بیشتری داشته باشید و برای رسیدن به مقاصدتان مهم تر، خلاق تر و باانگیزه تر باشید.

زندگی بدون شادی و سرگرمی و لذت

زندگی اشتباه

در حال حاضر، سرگرمی شما چیست؟ اگر پاسختان به کار و شغل و حرفه تان وابسته است، بیشک زمان آن رسیده که کمی زندگی کنید! وضعیت شغلی و مالی از اهمیت به سزایی برخوردار است؛ اما زمانی که تفریح خود را قربانی کنید به زودی پیامدهای آن را در زندگی تان احساس خواهید کرد. زندگی برای لذت بردن شماست؛ بنابراین مطمئن شوید که به خودتان و سرگرمی های تان زمان کافی اختصاصی داده اید؛ همچنین گذراندن اوقات خوش و لذت بخش با دوستان و رفتن به مسافرت بخش های مهمی از زندگی اند. روزهایتان را سرشار از لذت کنید تا متوجه شوید در بخش های دیگر زندگی تان هم سازنده تر و خلاق تر شده اید.

بهانه ها

بهانه

وقتی در کاری شکست می خوریم و موفق نمی شویم، حس بسیار بدی پیدا می کنیم و انگار دیگر چیزی بدتر از آن برایمان وجود ندارد؛ اما باید یادمان باشد که همین شکست ها بهترین درس ها را به ما می دهند تا بار دیگر بتوانیم بهتر عمل کنیم. حالا فرض کنید فردی از هیچ فرصتی استفاده نمی کند و دست به هیج کاری نمی زند! اینجاست که می فهمیم تلاش نکردن حتی از شکست خوردن هم بدتر است. وقنی هیج تلاشی نمی کنیم، همه آنچه با ما می ماند این است: «چه میشد اگر؟» و «ای کاش می توانستم…» اگر ترس از شکست یا تغییر کردن برای مدتی شما را عقب نگه داشته، دیگر زمان آن است که بهانه ها را دور بریزید. بهانه ها هیج جایگاهی در زندگی به شما نمی دهند؛ بلکه فقط شما را عقب نگه می دارند. امروز تصمیم بگیرید و به عذر و بهانه ها «نه» بگویید و خودتان را به سمت اتفاقات مهم تر هل بدهید.

کیفیت پایین سلامت

بدن ما تنها چیزی است که در این دنیا با آن متولد شده ایم و با آن خواهیم مُرد. این حقیقت به ما اجازه می دهد تا از زندگی، این فرصت استثنایی، لذت ببریم و کارهایی را انجام دهیم که ما را خوشحال تر می کنند. بنابراین مادامی که با مصرف مواد غذایی مضر، سیگار، الکل، مواد مخدر یا ورزش نکردن و تنبلی از بدنمان سوءاستفاده می کنیم هم احساس بدی داریم و هم از نظر ظاهری بد به نظر می رسیم؛ چون این عوامل باعث می شوند نتوانیم زندگی را تمام و کمال زندگی کنیم. بدن ماقبل از آسیب دیدن شانس های بسیاری به ما می دهد که برگشت ناپذیرند؛ بنابراین با بدنتان مانند یک معبد رفتار کنید. تصور کنید هیچ فردایی وجود ندارد و همین امروز به بهترین وجه از خودتان مراقبت کنید.

منفی نگری

منفی نگری

بی شک شما هم می خواهید از تک تک روزهای زندگی تان با مثبت نگری و لبخندی عمیق بر چهره تان لذت ببرید؛ بنابراین با منفی نگری به هیچ وجه سازش نکنید. هرگاه که ما اجازه دهیم افکار منفی به زندگی یا ذهنمان وارد شوند امکان خلاقیت یا تفکر موفقیت آمیز را از خودمان می گیریم؛ چون انرژی افکار و احساسات ما به طور مستقیم بر تجربیاتمان در زندگی تأثیر می گذارد؛ بنابراین تلاش کنید و چشمتان را روی هر اتفاق منفی ای که می خواهد به ذهنتان نفوذ کند ببندید. در عوض، توجه تان را معطوف مسائل، افراد، مکان ها و زمان هایی کنید که شما را با مثبت اندیشی بالا می بردند و کامل می کنند.

شغل عذاب آور

شغل عذاب آور

ما بیشتر زمان زندگی مان را کار می کنیم؛ پس چرا این زمان را با انجام دادن کارهایی هدر دهیم که ما را ناراضی می کنند؟ شغل ما بخش بزرگی از زمان ما را در برمی گیرد و این امر می تواند تأثیری به سزا روی دیگر بخش های زندگی مان بگذارد.بنابراین اگر شغلمان را اشتباه انتخاب کنیم، بخش های دیگر زندگی مان (روابط، سلامتی و امور مالی مان) هم اشتباه پیش می روند؛ بنابراین اگر تا به حاب شغلی داشته اید که از آن لذت نمی بردید، از این به بعد به فرصت های شغلی پیش رویتان بیشتر دقت کنید.

نگرانی های مالی

اگر می خواهید زندگی ای شاد و بدون استرس داشته باشید، باید نگرانی های مالی خود را رها کنید. بله، مشکلات پولی بخش اجتناب ناپذیر زندگی هستند؛ اما عکس العمل شما در قبال آنها هم بسیار مهم است. اگر نگرانی های مالی دارید، آرام باشید؛ زیرا هیچ مشکلی بزرگتر از آن نیست که نتوانید حلش کنید. یک کار پاره وقت پیدا کنید، برخی وسایل بی استفاده را بفروشید یا به دنبال کاری با حقوق بالاتر باشید. باور کنید که خیلی چیزها در زندگی ارزش استرس را ندارند.

زندگی در خارج از ارزش های خود

زندگی بدون هماهنگی با خودمان یا ارزش هایمان همیشه نارضایتی به بار می آورد. در این شرایط، احساس گناه می کنیم و انرژی و شادی مان مدام تخلیه می شود. در حقیقت، فقط زمانی که زندگی در راستای خودِ واقعی و ارزشمندترین خواسته هایمان باشد به بهترین تبدیل می شویم که می توانیم. در نتیجه، از خوشبختی واقعی لذت خواهیم برد.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.