مجله آنلاین مگ باز
ازدواج

پس از ازدواج چه کاری بکنیم و چه کاری نکنیم؟

ازدواج یکی از مهم ترین اتفاق‎های زندگی هر فردی است و از آن مهم‎تر موفق نگه داشتن زندگی زناشویی پس از ازدواج. در این مقاله سعی داریم تا شما را با هنجار‎های مهم که بعد از ازدواج باید از آن پیروی کنید آشنا کنیم.

قابل توجه خانم ها

بدی ها را نادیده بگیرید

همه مردان در دوران کودکی مادری داشتند که تمام بدی های آن را نادیده گرفته است.اگر زنی بتواند بدی های همسرش را نادیده بگیرد،آن مرد او را به اندازه مادرش دوست خواهد داشت.

زنی خوب باشید

مهم ترین امتیازی که مردان جوان در دختران برای ازدواج جستوجو میکنند چیست؟

ایتدا صداقت و بعد هم سازگاری

اگر صداقت وجود داشته باشد، وفای به عهد نظم و مسئولیت پذیری در ازدواج را به دنبال خواهد داشت.هنگامی که دختری سازگار باشد و با کم و زیاد مرد بسازد،رفیق راه او خواهد شد.

آویزان نشوید

زنانیکه به جز عوض کردن کانال های تلویزیونی،ورق زدن نشریه ها و تماس های تلفنی به دوستانشان سرگرمی و مشغله دیگری ندارند،بی‎شک آویزان شوهرشان می‎شوند و مدام از او می‎پرسند: کجا بودی؟ چرا دیر کردی؟ چرا تلفن نزدی؟

هدفمنتر شوید تا اینگونه نیازها در شما کمتر شود.

مردان آناناسی را تحمل کنید

میگویند: مردان مانند آناناس ظاهری خشن ولی دورنی نرم و لطیف دارند.بنابراین نباید آنها را به نداشتن احساس متهم کرد.

بی شک به دلیل رفتارهایی که در کودکی با آنها شده، مردان یاد گرفته‎اند که احساسات خود را بروز ندهند.

هرگز بی‎اعتنایی نکنید

وقتی همسرتان با شوق و ذوق حرف هایش را با شما در میان میگذارد و شما رادر جریان موفقت هایش قرار میدهد، با سردی و بی تفاوتی با او برخورد نکنید. زیرا در این صورت، او برای پیدا کردن گوش شنوا و به‎به و چه‎چه شنیدن به دنبال آشیانه جدیدی خواهد گشت.

کمی هم طنازی کنید

طنازی ذاتی با تقلیدهای ناشیانه متفاوت است و طنازی با درایت بهتر از ادا و اصول های فرنگی است.شاید سادگی بهترین طرز دلربایی باشد.

غرغر کردن، هرگز

غرغر کردن

با غرغر کردن، بداخلاقی و دلخوری فقط همسرتان را فراری می‎دهید.خانه محل آسایش و آرامش است.بنابراین به جایاینکه خطاهایش را به رخ او بکشید،از کارهای خوبش تعریف کنید.

خانم معلم نباشید

مردان از زنانی که برای آنها در نقش خانم معلم ظاهر می‎شوند، گریزان هستند.لطفا معلم اخلاق نشوید؛ چون در این صورت بی شک عشقو علاقه رنگ می‎بازد. رفتارهای درست و اصولی با اندرزهای تکراری‎ای که گاه با ملامت همراه است،تفاوت دارد.

انتظارات مردان را بشناسید

مردان از همسرشان چه انتظاراتی دارند؟

مردان گاهی خیلی پر توقع هستند. برای مثال، از همسرشان انتظار دارند گاهی کدبانویی نمونه، زمانی همسری وفادار و در موقع دیگر، معشوقه‎ای دلربا باشد؛ حتی برخر اوقات، مدیر روابط عمومی او باشد و سرانجام در نقش مادری مهربان ظاهر شود.

نمی‎دانم آیا مردان نیز حاضرند همه این نقش ها را با اندکی تفاوت برای همسرشان ایفا کنند؟! امیدوارم چنین باشد؛ ولی شما خانم محترم اگر همه این شایستگی ها را داشته باشید، باید بدانید که زنی کامل هستید.

 

قابل توجه آقایان

بدانید وقتی زنی حرف می زند، یعنی چه؟

وقتی او حرف میزند؛ نیاز به همدلی و همدردی دارد.البته زنان هنگام حرف زدن به راه حل های خود نیز میرسند.مردانی که گوش شنوا دارند، بسیار زیرکند زیرا برای خشنودی همسرشان بهای کمتری می پردازند.

بگویید: دوستت دارم

بیشتر زوج ها، به ویژه مردانی که مغرورترند، علاقه خویش را به همسرشان ابراز نمیکنند و به اصطلاح زبان دل را به کار نمیگیرند. هرچند احساس می کنند همسرشان را دوست دارند و از کاربرد و تاثیر عمیق این کلام دلنشین و کوتاه بهره ای نمیبرند.

خانم هارا باور کنید

زنان نیمی از بشریت اند؛ اگر آگاهانه و هوشیارانه با خود برخورد کنند و از اعمال احساسی جنجالی بپرهیزند، به طور قطع میتوانند توانایی ها و نقش اساسی خود را ایفا کنند.

زنان را باور کنید و به آنها فرصت شکوفایی و بالندگی بدهید تا زندگی شما بهتر و زیباتر شود.

ارتباط کلامی برقرار کنید

ارتباط کلامی

زنان تمایل دارند مرتب از این طرف و آن طرف حرف بزنند. زیرا آنها به ارتباط کلامی که رنگ عاطفی داشته باشد، علاقه مند هستند.
زنانی که بار عاطفی را به دوش میکشند، نیاز دارند که حالت های روحی و روانی خود را بیان کنند. بنابراین به ابن نوع کارها برچسب پرحرفی نزنید.

مرد خوبی باشید

دختران جوان به دنبال چه امتیازاتی در مردان می گردند؟
صداقت و هدفمندی مردی هدفمند است که میداند چه چیزی را میخواهد و علاوه بر آن، میداند که چگونه آن خواسته را به دست آورد.

حال به این دو امتیاز برجسته اخلاق خوب را هم اضافه کنید.در این صورت بی شک زن و مرد به سه رسالت مهم ازدواج پی خواهند برد که همان کامیابی، شادابی و حفظ ارزش هاست.

حواستان باشد

انرژی تان را در خدمت اقتصاد خوانواده و بالندگی زندگی خود به کار بگیرید.باعث خجالت و سرخوردگی همسرتان نشوید و او را تحت سلطه خود قرا ندهید. زیرا همسر تحقیر شده تان هرگز شما را نخواهد بخشید.مردان مقتدر کسانی هستند که صلابت و قدرت خود را با ظرافت به کار میگیرند.

هدیه بدهید…جای دوری نمیرود!

هدیه دادن

پیش از ازدواج در دوران نامزدی، گاه هدیه ای کوچک برای همسر آینده تان میخریدید. اما چرا اکنون این کار را فراموش کرده اید؟

هدیه ای مانند یک شاخه گل یا کتابی خوب معجزه میکند. بنابراین هرگز از هدیه دادن طفره نروید. زیرا شادابی زندگی به رعایت همین نکات کوچک است.

بدبینی ممنوع

مرد بدبین و شکاک به خود ظلم میکند و حتی به همسرش نیز جفا روا میدارد.

باید پذیرفت که زنان برای حفظ آبرو یا ترس از شوهر وفادار نمی مانند. بلکه آنها به دلیل احترامی که برای خود و همسرشان قائل اند و به دلیل علاقه قلب شان، جز به همسر خویش به کس دیگری نمی اندیشند.

آرایش زنان را درک کنید

زن و آرایش دو یار جدانشدنی هستند. زنان آرایش را دوست دارند. چون آرایش کردن برای آنها لذت بخش است. بنابراین نباید این لذت را از آنها گرفت. آنچه مذموم و زشت است، مدام پای میز آرایش نشستن است. وگرنه این کار اشکالی ندارد!

عزت نفس خانم ها را بالا ببرید

آقای محترم! شما میتوانید با حرف های امیدبخش و تقویت کننده روح و روان همسر خود را شاد کنید و عزت نفس او را افزایش دهید.

در حقیقت، همسری قوی با روحی سالم، بیشتر میتواند شما را در راه رسیدن به سعادت یاری رساند.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.