مجله آنلاین مگ باز
پشه

روش های کاربردی دور کردن و از بین بردن پشه و مگس

پپشه ها و مگس ها معمولا در هوای گرم و در محیطی که گرم باشند بیشتر حضور دارند، بنابراین یکی از راه های دور نگهداشتن پشه و مگس از محیط زندگی یعنی اتاق های خانه تان این است که سعی کنید دمای محیط و اتاق را تا جای ممکن خنک نگهدارید.روش دوم برای دور نگهداشتن و دفع پشه ها و مگس ها این است که راه های ورود و نفوذ این حشرات موذی به محیط زندگی تان را مسدود کنید. توجه کنید که پشه ها معمولا از راه چاه فاضلاب و دستشویی وارد خانه می شوند. همچنین درب و پنجره های خانه نیز محلی برای ورود پشه ها و مگس هاست. بنابراین تا جای ممکن درب و پنجره ها را عایق بندی کنید و همچنین درب دستشویی و حمام خانه را نیز همیشه بسته نگهدارید و اگر می توانید درپوشی بر روی چاه دستشویی قرار دهید.

روش سوم برای دور نگهداشتن، کشتن و از بین بردن پشه ها و مگس ها، تمیز نگهداشتن محیط خانه است. توجه کنید که این حشرات بویژه مگس ها از زباله ها و فاضلاب دستشویی تغذیه می کنند. بنابراین سعی کنید همیشه درب سطل زباله خود را بسته نگاه داشته و آن را زود خالی و تمیز کنید. همچنین از نگهداشتن ظروف غذای نشسته در آشپزخانه تا جای ممکن خودداری کنید. تخلیه کردن چاه دستشویی و تمیز نگهداشتن آن نیز بسیار به دور نگهداشتن و از بین بردن پشه ها و مگس ها کمک می کند.

روش چهارم دور نگهداشتن و از بین بردن پشه و مگس این است که محیط خانه یا محل زندگی تان را تاریک نگهدارید. توجه کنید که پشه ها به نور علاقه مندند، بنابراین باید سعی کنید که محیطی که می خواهید در آن زندگی کنید و پشه ها در آن وجود دارند را تا جای ممکن تاریک نگهدارید و با ایجاد یک منبع نور آنها را به سمت آن منبع نور هدایت کنید. توجه کنید که در شب هنگام می توانید این کار را با قرار دادن یک منبع نور(مانند چراغ خواب) در خارج از اتاق خواب یا محل خوابتان پشه ها را به سمت آن منبع نور هدایت کنید و خود راحت تر بخوابید- توصیه می شود که این منبع نور آبی رنگ باشد. استفاده از دستگاه های حشره کش که با نور کار می کنند نیز بسیار موثر است.

روش پنجم برای از بین بردن و کشتن پشه ها و مگس ها بکار می رود. می توانید برای از بین بردن پشه ها مقداری نفت یا گازوئیل را درون یا اطراف لوله های چاه دستشویی و حمام که محل خروج پشه ها و مگس ها هستند، بریزید. نفت یا گازوئیل به دلیل داشتن گوگرد و بویی که از آن ساتع می شود، سبب از بین رفتن مقدار قابل توجهی از پشه ها یا مگس های موجود در چاه می شوند.

روش ششم استفاده از تله است. بدین منظور می توانید از سرکه(ترجیحا سرکه سیب) استفاده کنید. برای این کار ظرفی مانند یک قوطی پلاستیکی را برداشته روی آن چند سوراخ ریز که مگس ها بتوانند از آن رد شوند را ایجاد کنید. مگس ها به دلیل بوی سرکه(سیب) جذب و وارد قوطی می شوند ولی به راحتی نمی توانند از سوراخ ریز خارج شوند و بعد از مدتی از بین می روند. شما می توانید بعد از کشتن مقدار زیادی مگس با این روش شیشه را دور ریخته یا با سرکه جدید پر کنید. راه دیگر می تواند درست کردن یک تله با استفاده از یک ماده شیرین در کنار یک ماده چسبنده باشد. برای مثال می توانید شیره چسبنده ای را با جوشاندن مقداری آب و شکر درست کنید، سپس یک پارچه را به این شیره چسبنده آغشته کرده و در محیطی که مگس ها وجود دارند، قرار دهید. در این حالت مگس ها به این ماده شیرین جذب شده اما به دلیل چسبندگی نمی توانند از آن جدا شوند که بعد از کشتن تعداد زیادی مگس می توانید آن پارچه را دور بیندازید.

روش هفتم: از گیاهانی که باعث دور شدن پشه و مگس از محیط زندگی شما می شوند، استفاده کنید. یکی از انواع این گیاهانی که پشه و مگس را دور می کنند، نعنا است. می توانید مقدار قابل توجهی نعنا تازه را در اتاق بگذارید و یا نزدیک محل خوابیدن یا نشستن خود بگذارید تا پشه و مگس را از شما دور کنند. اسطوخدوس و پونه نیز تاثیر مشابهی در دور کردن پشه و مگس دارند.

روش نهایی که می تواند یک روش موقتی برای کشتن و از بین بردن پشه و مگس موجود در محیط زندگی شما باشند، استفاده از حشره کش های صنعتی مانند اسپری های حشره کش است. دقت کنید که این اسپری های حشره کش دارای موادی هستند که برای انسان نیز می توانند مضر باشند، بنابراین برای از بین بردن پشه و مگس با استفاده از اسپری حشره کش سعی کنید که ابتدا اتاقی که پشه و مگس دارد را با اسپری حشره کش پر کنید و بعد از حدود یک ساعت خود وارد اتاق شوید یا در آن بخوابید. همچنین اگر فرصت دارید، استفاده از مگس کش های سنتی نیز می تواند یک کار جذاب باشد!

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.