مجله آنلاین مگ باز
عابربانک

برداشت پول از خودپردازها از طریق گوشی هوشمند

شگفتی های دنیای گوشی های همراه تمامی ندارد. به نظر حالا نوبت به کارت های اعتباری و نقدی است که تحت تاثیر این تکنولوژی قرار بگیرند و احتمالا برای برداشت های نقدی از خودپردازها در آینده ای نزدیک دیگر نیازی به این کارت ها نباشد.

ولز فارگو، (Wells Fargo) شرکت هلدینگ خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که چهارمین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا، بر پایه مجموع دارایی‌ها به‌شمار می‌آید،همچنین از نظر میزان ارزش بازار سرمایه، به‌عنوان بزرگترین بانک این کشور، محسوب می‌شود. شعبه مرکزی ولز فارگو در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا قرار دارد.

بانک ولز فارگو در سال ۱۸۵۲ با مشارکت هنری ولز و ویلیام فارگو (موسسین آمریکن اکسپرس) راه‌اندازی شد و امروزه ولز فارگو مالک شبکه‌ای از ۹٫۰۰۰ شعبه بانک و بیش از ۱۲٫۰۰۰ دستگاه خودپرداز در ایالات متحده می‌باشد.در سال ۲۰۱۲ شمار کارکنان این بانک بالغ بر ۲۷۰٫۰۰۰ نفر اعلام شد، که سالانه به بیش از ۷۰ میلیون مشتری، در ۳۵ کشور جهان، خدمات ارائه می‌نمایند.

پس از تصمیم بانک ولز فارگو برای اعمال تکنولوژی بر روی ۱۳ هزار دستگاه خودپرداز موجود این بانک، مشتریان این بانک اولین کسانی خواهند بود که لذت برداشت پول نقد را با استفاده از گوشی های هوشمندشان تجربه خواهند کرد.

این برنامه که از روز دوشنبه آغاز خواهد شد، به هر یک از مشتریان این بانک که نرم افزار مربوط به برداشت پول را بر روی گوشی خود نصب کرده باشند، خدمات مربوطه را ارائه خواهد کرد. به این ترتیب که هر یک از مشتریان دارای یک کد ۸ رقمی منحصر به فرد مربوط به خود است که به طور خودکار از طریق برنامه تولید خواهد شد.

لازم به ذکر است که اشاره کنیم هر یک از این کدها را می توان تنها یک بار مورد استفاده قرار داد و برای استفاده مجدد باید کد جدید دیگری تولید نمود. این کدها توسط نرم افزار اشاره شده تولید می شوند. از طرفی دستگاه های خودپرداز هم چنان به روش قبلی به مشتریان خدمات ارائه خواهند کرد.

دیگر بانک های بزرگ، به خصوص بانک های آمریکایی هم تمایل به استفاده از این سیستم و ایجاد تنوع در ارائه خدمات خود هستند و پیش بینی می شود که به زودی اقدام به استفاده از این سیستم نمایند.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.