مجله آنلاین مگ باز
کار فریلنسری

همه چیز در مورد کار فریلنسری

 

وضعیت کار فریلنسری در جهان

زندگی شغلی بشر با گذشت زمان همواره دستخوش تغییر شرایط بوده است. با ظهور اینترنت و فضای آنلاین موقعیت‌های شغلی جدیدی ایجاد شد که به افراد این امکان را داد تا خارج از فضای بسته‌ی اداری به فعالیت بپردازند. فریلنسری از جمله سبک‌های شغلی جدید است که در جهان مورد توجه واقع شده است.

پیش‌بینی‌ می‌شود تا سال ۲۰۲۰، ۵۰ درصد نیروی کار تمام وقت‌ را فریلنسرها به عهده خواهند گرفت.

فرصت‌های کاری برای این گونه از افراد روند رو به رشد و سریعی را طی می‌کند. کارشناسان اقتصادی بر این عقیده‌ هستند که اکنون زمان آن رسیده است تا از مشاغل ثابت خود به سمت فریلنسری حرکت کنیم. آمارها نشان داده است که در پایان سال ۲۰۱۴ بیش از ۹۳۰ میلیون دلار توسط فریلنسرها دریافت شده است. از این رو کسب و کارها به سمتی می‌روند که به جای استخدام افراد، از نیروی کاری استفاده شود که کار را در منزل خود انجام دهند. سوالات زیادی در این باره ایجاد می‌شود. یکی این که دستاورد این تغییر سبک چیست؟ دوم این که این نوع تغییر سبک کاری خواسته‌ی خود نیروی کار است؟ یا به این علت است که کارفرمایان دیگر نمی‌خواهند ریسک‌های مربوط به استخدام نیروی کار ثابت را برعهده گیرند؟

درآمد نیروی کار فریلنسر طی ۵ سال با ۵۰٪ رشد همراه بوده است. از طرفی افراد نه تنها مایل هستند که از فریلنسرها برای پیشبرد کارها استفاده کنند بلکه تمایل دارند تا دستمزد مناسب برای خدمات آن‌ها پرداخت کنند. “سارا هوروویتز” به عنوان یکی از اعضای اتحادیه‌ی فریلنسرها در مصاحبه با مجله‌ی Fortune اعلام کرده است: “افرادی که از فریلنسرها در انجام امور خود کمک می‌گیرند به این نتیجه رسیده‌اند که قیمت ارزان همیشه بهتر نیست و گاهی باید بین کیفیت و ارزانی تنها یکی را انتخاب کنند.”

مزایای نیروی کار فریلنسر نسبت به کارمند ثابت

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که کارفرمایان استقبال رو به افزایشی نسبت به فریلنسرها از خود نشان داده‌اند. چرا که

۱. فریلنسرها بر خلاف کارمندان ثابت هزینه‌های زیادی به کارفرما تحمیل نمی‌کنند.

۲. کارفرمایان می‌توانند مدت قرارداد کوتاه و محدودی با یک فریلنسر تعیین کنند.

۳. با استفاده از نیروی فریلنسر کار با سرعت بالایی انجام می‌شود.

از این رو کارفرمایان با واگذاری کارها به فریلنسرها در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنند. ضمن این که فریلنسرها هم می‌توانند مهارت‌های خود را با هزینه و ریسک کمتری ارایه دهند. همچنین این موقعیت برای آن‌ها فراهم است که آزادانه کار خود را انجام دهند و بین کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند.

استقبال از فریلنسری در دنیا

تنها ایالات متحده نیست که از فریلنسری استقبال گسترده‌ای کرده است. اروپایی‌ها هم اشتیاق شدیدی به این شیوه‌ی شغلی انعطاف‌پذیر از خود نشان داده‌اند. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد که استقبال اروپایی‌ها از کار فریلنسری بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ افزایش ۸۲ درصدی داشته است و کشورهای ایتالیا، آلمان و بریتانیا بیشترین آمار را در این عرصه داشته‌اند.

در استرالیا هم تغییرات بزرگی در بازار فریلنسری مشاهده می‌شود. به طوری که خیلی از کسب و کارها به نیروی کار آنلاین روی آورده‌اند. از این رو تقاضا برای مشاغلی چون برنامه نویسی CSS، PHP و HTML با روند رو به رشدی مواجه شده است. همچنین نتایج نظرسنجی از شرکت‌ها نشان داده است که قصد دارند در آینده از نیروی فریلنسر بیشتری استفاده کنند.

استقبال نسل Y از فریلنسری

فری لنسر

این بار فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به دنبال شغلی متفاوت از آن چه پدر و مادران‌شان تجربه کردند، هستند. چرا که این نسل بیشتر از نسل‌های قبل به دنبال آزادی و انعطاف‌پذیری است و کار فریلنسری را به یک کار کارمندی ۸ ساعته ‌ترجیح می‌دهد. با گسترش فضاهای آنلاین، اینترنت به عنوان یک نقطه‌ی اتصال بین کارفرمایان و فریلنسرها شناخته شده است و به عنوان گام بعدی فارغ‌التحصیلان به حساب می‌آید. از این رو موقعیتی بزرگ برای آن دسته از افراد فراهم است که خواهان انعطاف‌پذیری، خلاقیت و تنوع در زندگی کاری خود هستند.

 برای نسل Y کار محدود به مکان نیست

دیگر وقتی صحبت از کار می‌شود، نسل Y یک مکان به خصوص خارج از منزل را در ذهن خود تصور نمی‌کند.

وقتی تمام آن چیزی که نیاز دارید داخل رایانه است محل کار شما حالتی سیار پیدا می‌کند و هر کجا که می‌روید همراه شما است. هر جایی که امکان اتصال شما به اینترنت برقرا باشد می‌توانید با مشتری خود وارد ارتباط شوید. کارآیی برنامه‌های ارتباطی مانند اسکایپ، گوگل هنگ اوت یا IM به چیزی بیش از گذشته ارتقا پیدا کرده است و در کنار آن ابزارهایی مثل گوگل داک و InvisionApp کمک می‌کند تا با مشتریان و دیگر فریلنسرها در مورد پروژه وارد بحث و تبادل نظر شوید.

ظهور فریلنسرها، آغازی برای راه‌اندازی

با ظهور فریلنسرها، مدت زمانی که به جستجوی نیروی کار اختصاص داشته است، نصف می‌شود. ضمن این که ریسک‌های مالی در خصوص کار با فریلنسرها کمتر است. در مورد افرادی که یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کرده‌اند، اهمیت این مسئله پر رنگ‌تر است چرا که ریسک شکست در کار آن‌ها بیشتر وجود دارد. فریلنسرها می‌توانند به رشد یک تجارت نوپا سرعت ببخشند و هزینه‌ها را برای صاحبان این تجارت کمتر کنند.

 پیدا کردن فریلنسر از طریق اینترنت

با امکان جستجوی فریلنسر مورد نظر از طریق اینترنت، دیگر محدودیتی از نظر جغرافیایی وجود ندارد و می‌توان با هر فریلنسری وارد ارتباط کاری شد. از این رو شرکت‌ها با ارایه‌ی فرم‌های استخدام آنلاین می‌توانند افرادی را که مهارت دقیق و مورد نظر آن‌ها را دارند، شناسایی کرده و برای تکمیل پروژه‌های خود با آن‌ها وارد همکاری شوند.

روی کار آمدن نسل Y در کمتر از ۱۲ سال

به گزارش Millienial Branding حدود ۴۵٪ از کارجویان نسل Y به دنبال فضای کاری انعطاف پذیر هستند. به گفته‌ی یکی از کارشناسان، برون‌سپاری یکی از موارد مهمی است که در رویه‌ی کاری شرکت‌ها دیده می‌شود و نسل جدید به کار در فضای آنلاین گرایش زیادی دارد. از نظر آن‌ها کار کردن به صورت فریلنسری تنها یک سبک انتخابی زندگی نیست، بلکه حق اساسی یک انسان است.

 جایگزینی نیروی متخصص

شرکت‌ها دیگر تمایلی ندارند که یک کار تخصصی را به نیروی کار ثابت خود واگذار کنند. چرا که متخصصان این عرصه می‌توانند از طریق اینترنت با آن‌ها وارد همکاری شوند.

امروزه فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها دیگر به داشتن یک کار عادی و یک حقوق معمولی راضی نیستند. آن‌ها می‌خواهند به دنبال کاری باشند که در آن بهترین بوده و دارای فضایی انعطاف پذیر باشد. سبک کاری فریلنسری به آن‌ها کمک می‌کند تا خلاقیت بیشتری از خود بروز دهند و تنوع بیشتری را تجربه کنند.

اقتصاد در حال تغییر یا همان اقتصاد فریلنسری به متخصصان کمک می‌کند که مهارت‌های خود را در سطح جهانی ارایه دهند و این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌آورد که جذب پروژه‌هایی شوند که به آن علاقه مند هستند.

چرا تعداد فریلنسرها روز به روز زیادتر می‌شود؟

خیلی از شرکت‌ها برای انجام کارهایی نظیر طراحی گرافیک، برنامه‌نویسی و تهیه‌ی محتوای سایت به فریلنسرها روی آورده‌اند و فریلنسرها هم از این روند استقبال کرده‌اند و این‌گونه فرصت‌ها را بستری برای رشد خود می‌بینند. قبلا یکی از موانع فریلنسر شدن، نگرانی نداشتن یک کار ثابت بود. اما با درخواست‌های کاری شرکت‌های بزرگ‌تر برای استفاده از نیروی کار فریلنسر، اهمیت این مانع کم‌رنگ‌تر شد. در واقع، خیلی از فریلنسرها بیشتر از زمانی که یک کارمند ثابت و عادی بودند، مشغول به کار هستند.

فیری لنسر

آمارها نشان می‌دهد که افزایش فرصت‌های کاری برای فریلنسرها باعث شده است که ۵۴ میلیون نفر در ایالات متحده، این سبک شغلی را انتخاب کنند.

طبق برآوردی که در سال ۲۰۱۵، انجام شد، نزدیک به یک سوم نیروی کار ثابت در ایالت متحده، در بعضی از پروژه‌ها به صورت فریلنسر اعلام آمادگی می‌کردند.  پیش‌بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰، نزدیک به نیمی از موقعیت‌های شغلی در ایالات متحده توسط فریلنسرها انجام شود یا پروژه های جانبی به آن‌ها واگذار گردد.

در حال حاضر ۳۳% از جمعیت فریلنسر آمریکا را نسل Y (متولدین بین ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰) تشکیل می‌دهند و مابقی افراد میان‌سالی هستند که به مزایای کار کردن برای خود پی برده‌اند.

فریلنسرها چگونه سبک و فرآیند کار را تغییر می‌دهند؟

حالا با مسئله‌ی مرغ و تخم‌مرغ روبرو هستیم. این که اول کارآفرین (مرغ) وارد عمل شد یا فریلنسر (تخم مرغ)؟ با این حال،هر دوی این‌ها به نقطه‌ای رسیدند که منجر به تغییرات چشمگیری شد. کارآفرین ها کار ثابت خود را به تدریج کنار گذاشتند و ساعت‌های زیادی را برای راه‌اندازی کسب و کار جدید خود صرف کردند. آنها برای پیشبرد برنامه‌ی کاری خود به دنبال همفکرانی بودند که به حیطه‌ی کاری آنها تمایل نشان دهند.

نکته‌ای که این میان وجود دارد این است که یک کارآفرین امکان استخدام فرد یا افراد را به عنوان نیروی کار ثابت ندارد؛ چرا که هزینه‌هایی برایش ایجاد می شود که سود حاصل از کارش برابر درآمد دوران کارمندی‌اش است.

این جاست که فریلنسرها ظهور می‌کنند و یک سناریوی برد-برد ساخته می‌شود. این شرایط هم به نفع فریلنسر و هم به نفع شرکت است. فریلنسرها کاملا راضی هستند چرا که مجبور نیستند هیچ گزارش کار روزمره‌ای را به جایی ارائه بدهند. از طرفی این آزادی عمل را دارند که با هر شرکتی در هر کجای جهان وارد همکاری شوند و ملزم به کار کردن برای یک کارفرمای خاص نباشند.

فریلنسرها از کنترل زمان خود لذت می‌برند و آن را تا آخرین مهلت تحویل کار مدیریت می‌کنند. آنها حتی اگر با تاخیر در دریافت حقوق مواجه شوند باز هم راضی هستند؛ چرا که در این‌گونه مواقع، یک همسر یا کمک بیرونی می‌تواند اوضاع را آرام نگه دارد. در حقیقت، آنها می‌توانند برنامه‌ی کاری خود را بسته به شرایط زندگی شخصی خود تنظیم کنند که امتیاز باارزشی است.

در مقابل، کارآفرین‌ها با بهترین نیروهای مستعدی وارد همکاری می‌شوند که اشتیاق و توانایی لازم برای کار مورد تقاضا را دارند و از پس تامین هزینه‌ی آنها برمی‌آیند. این نیروی کار لزوما نیازی به دوره‌های آموزشی ندارد؛ چرا که قبل از آن تجربه‌ی کار در نویسندگی، طراحی یا برنامه‌نویسی را داشته است. با این حال، ممکن است که گاهی مواقع لازم باشد که موارد کوچکی به فریلنسر گوشزد شود.

در حالت کلی، این شکل از همکاری باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود و کمک می‌کند که کارها در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شوند.

در بعضی مواقع، فریلنسر خود را در یک موقعیت شغلی بسیار مستعد می‌بیند؛ به طوری که تصمیم می‌گیرد در همان کار باقی بماند تا جایگاهش را ارتقا دهد و یک منبع درآمد ثابت برای خود ایجاد کند.

حفظ همکاری با فریلنسرها

برای کارآفرینان، بسیار مهم است که استراتژی حفظ نیروی کار فریلنسر را داشته باشد؛ به خصوص آن دسته از فریلنسرهایی که مانند یک کارمند منظم، به وظیفه‌ی کاری خود عمل می‌کنند. از این رو کارآفرین‌ها باید نسبت به فریلنسرها متعهدتر عمل کنند و سعی کنند که  ارتباط خود با آنها را حفظ نمایند و آنها را مثل یه کارمند ثابت برای خود نگه دارند.  بر اساس آمارهایی که پیش از این به آن اشاره شد،  فریلنسرها در پیشبرد کارها تقریبا اقتدار مطلق دارند، آنها مثل مشتریان عصر دیجیتال می‌توانند نیازها و خواسته‌های خود را تحمیل کنند. از این رو دانستن ملاحظات آنها توسط کارآفرین‌ها، روی روابط هر دو تاثیر خواهد گذاشت.

برای مثال اغلب فریلنسرها صنف کاری خود را خود را در دسته‌ی خویش‌فرما قرار می‌دهند و به این شکل خود را از حق پرداخت مالیات‌های کلان و هزینه‌های بیمه معاف می‌کنند. از طرفی آنها نگران پس‌انداز دوران بازنشستگی خود هستند؛ در حالی که یک کارآفرین مسئولیتی در قبال این هرینه‌ها و نگرانی‌ها ندارد. بنابراین درک موقعیت و جایگاه فریلنسرها یکی از مواردی است که باید به آن پرداخته شود.

البته خود فریلنسرها دست به کار شده‌اند و انجمنی به نام Freelancers Union ایجاد کرده‌اند تا از طریق آن نگرانی‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کنند. هدف این نوع انجمن‌ها، بررسی تاثیر شرایط سیاسی بر اوضاع کاری فریلنسرها و تشویق آنها به همکاری، شبکه‌سازی و تبادل ایده‌ها است که در نهایت به بالا رفتن سطح استاندارد این سبک کاری منجر می‌شود.

 

 

 

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.